O mnie

Witam, nazywam się Tomasz Maleszewski, jestem lekarzem psychiatrą i seksuologiem. Szkolenie z psychiatrii odbyłem w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego pod kierunkiem lek. Rafała Jaźwińskiego.

Specjalizację z seksuologii medycznej odbyłem w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie, pod opieką dr. Wiesława Czernikiewicza i dr. Sławomira Jakimy.

Od lat zajmuję się psychiatrą i seksuologią medyczną. Doświadczenie zdobyłem pracując na oddziałach psychiatrycznych (Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego i w IV Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu), w Poradniach Zdrowia Psychicznego i w Domu Pomocy Społecznej.

Od 2013 roku zajmuję się również seksuologią, początkowo w ramach szkolenia specjalizacyjnego, a od 2015 roku prowadzę własny gabinet lekarski.

W terapii stawiam na partnerstwo, nie narzucam swojego zdania. Proponuję terapię dostosowaną indywidualnie do pacjenta, uwzględniając jego osobiste preferencje i pozwalam na podejmowanie przez niego ostatecznych decyzji co do proponowanych metod leczenia.

Psychiatria i seksuologia to dziedziny, w których dotykamy bardzo intymnej sfery życia. Często pojawia się wstyd, niepokój i inne negatywne emocje. U mnie nie spotkają się państwo z odrzuceniem, nie oceniam i nie potępiam. Staram się znaleźć rozwiązanie Państwa problemów.

W trudniejszych przypadkach współpracuję ze specjalistami z innych dziedzin.